Kapı Kilitlendiğinde 15 İpucu

Kilitli Olduğunda Bir Araba veya Evin İçinde Olmak İçin 15+ İpucu

Zonguldak Çilingir Yedek anahtar, ihtiyacınız olana kadar asla büyük bir anlaşma gibi görünmeyen şeylerden biridir. Anahtarlarınızı kaybettiyseniz, çalındıysa veya evinizden veya arabanızdan kilitlendiyseniz, kapıyı açmaya çalışmanın ne kadar zor ve utanç verici olduğunu bilirsiniz.

 

Peki, arabanın kapısını anahtarsız nasıl açarsın? Peki ya senin evinden kilitli kaldın? Kilitlendiğinizde geri dönmenize yardımcı olacak birkaç geçici çözüm aşağıda verilmiştir.

Anahtarsız bir Araba Kapısının Kilidini Açmak

Zonguldak Çilingir  Farklı otomobil tipleri üzerindeki kilitleme mekanizmaları oldukça yaygındır. Tüm yeni modellerde, açmak için uzaktan kumandalı güç kilitleri bulunur, ancak eski arabalar sadece manuel olarak açılır. Ayrıca, bazı araçlar kapı camının iç tarafındaki kilitleme koluna sahiptir ve diğerleri bunu tutacağınız şekilde değiştirir.

Araba Kapısı Yöntemi

Bunu ilk gördüğümde gözlerime inanamadım. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, ancak herhangi bir zamanda size sahip olma olasılığı en yüksek olan araç açılış aracı bir .Ne yazık ki, bu yöntem sadece yukarı çekerek açılan kilit mekanizmaları üzerinde çalışmaktadır.

 

 

Ayakkabının ortasına, sıkılabilen küçük bir ilmik bağlamanız, ardından ipi kapının içine doğru çekmeniz, halkayı kilit etrafında sıkıca çekmeniz ve yukarı doğru çekmeniz gerekecektir. Bu adam gibi profesyonel değilseniz bir kereden fazla sürebilir, ancak yine de çalışmalıdır.

 

 

Araba Kapısı Yöntemi # 2: Bir Ceket Askısı kullanın

Bu oldukça tanıdık bir yöntem. Babamın arabasını birkaç yıl önce açmak için bir elbise askısı kullandığını hatırlıyorum. Onu oldukça uzun bir zaman aldığını söyleyeceğim, ama sonunda onu elde etti, onu yerel çilingir ve muhtemelen yüz dolar ya da öylesine çağırdı.

 

 

Bir tel askısına ihtiyacınız olacak, böylece kabloyu açıp, pencerede sıyırma havasının içine giren bir kanca yapabileceksiniz. Buradan, kilitleme mekanizmasını bulana kadar etrafta dolaşmanız gerekiyor. Biraz zaman alabilir, ama çaresiz kaldığında sorun olur.

 

Bu yöntem yatay kilitlerle de çalışır.

 

 

Metal üzerinde plastik elbise askıları tercih ederseniz, diğer bazı seçenekleri denemek isteyebilirsiniz …

 

 

Araba Kapısı Yöntemi  3: Çubuk ve Tornavida Kullanın

Tek ihtiyacınız olan bir yıldız tornavida, bir çelik çubuk ve 30 saniye. Uzun ve sağlam herhangi bir kutup tipi alet, ne kadar çöplükte bulunduğunuza bağlı olarak iyi bir ikame bulabilir.

UYARI: Kapıyı açmak için metal bir nesneyi kullanmanız dış ve iç kısımda hasara neden olabilir, bu nedenle bu yöntemi kullanarak dikkatli olun.

Uygun araçlara sahip değilseniz, bir yedek parça için beklemekten ziyade bir hırdavatçıya takılıp kalmayacak kadar şanslıysanız bunları satın almak daha ucuz olacaktır.

Araba Kapısı Yöntemi # 4: İnce bir Jim kullanın

Hayır, Slim Jim’in sığır sarsıntısı değil. Muhtemelen, yüzlerce filmde hırsızlar tarafından kullanılan ince bir otomobilin araba versiyonunu ve arabadaki molaları görüyordunuz, ama bu sadece bir Hollywood olayı değil, aslında işe yarıyor.

Yine, bu özel yöntem eski bir stil kilidi gerektirir.

Araba Kapısı Yöntemi # 5: Bir Şişme Kama kullanın

Donnie Smith gibi bir şişme kamalı kullanmak, arabanızdaki boyaya zarar vermekten kaçınır ve kapıyı açmak için yukarıda gösterilen tornavida gibi metal bir nesneye karşı hava kullanır. Kama, bir erişim aracının takılması için yeterli alan oluşturduğunda, tek ihtiyacınız olan sabır ve doğru bir eldir.

Basit bir Google araması ile şişirilebilir bir kama, erişim aracı veya tam bir araç seti bulabilirsiniz. Bunun bir kerelik kilitlenme olacağını düşünüyorsanız, diğer yöntemlerden birini denemek isteyebilirsiniz, çünkü bu araçlar pahalı olabilir.

Araba Kapısı Yöntemi # 6: Bir Plastik Şerit Kullanın

Şişirilebilir kamadan başka Donnie, işi yapmak için düz bir eski plastik parçanın kullanılmasını da tavsiye ediyor. Hemen hemen yarısı bükülmüş ve kapının çatlamasından kaymış uzun bir plastik kayış.

Bu yöntem, çekme tipi kilitler için çalışır.

Araba Kapısı Yöntemi # 7: Hail Mary (AKA Tenis Topu)

Bir arabanın kapısının kilidini açmak için en havalı (ve en çok tartışılan) yöntemlerden birinde, basit bir tenis topu hile yapabilir.

Topda bir delik açmanız gerekecek, bu yüzden ısıtılmış bir elektrikli matkap veya tornavida hile yapacaktır. Tenis topunu, deliğin üstündeki deliğe yerleştirin ve itin. Topta yaratılan basınç, arabanızın kilidini açmaya zorlayacak … ya da öyle diyorlar.

Bu tenis topu yönteminin YouTube’da bir milyondan fazla görüntüleme var, ancak aslında çalışıyor mu? MythBusters’daki adamlar kendileri için test etmeye karar verdiler.

 

 

Gördüğünüz gibi, bu yöntemin etrafındaki tartışmaların her iki tarafında da bolca argüman var. Eğer gerçekten işe yarayıp yaramadığını öğrenmek istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu bunu denemektir. Şansınız varsa yorumlarda bize bildirin.

Araba Kapısı Yöntemi

Her şey başarısız olursa, biraz yardım almanın yanlış bir yanı yoktur.

içine gönderilmiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir